Wszyscy na podium !

 

Moi Drodzy, bardzo dziękuję tym z Was, którzy wzięli udział w konkursie. Było dla mnie naprawdę wielką przyjemnością czytanie Waszych wierszyków i haseł.

Bardzo trudne okazało się wybranie jednego zwycięzcy. Jury postanowiło więc, że oprócz pierwszej nagrody zostanie przyznana także nagroda dodatkowa.

Pierwszą nagrodę otrzymuje Grażyna za wierszyk o podagryczniku. Zdradzę, że niespodzianką, o której była mowa w konkursowym poście, jest gliniany garnek do pieczenia.

„Podagrycznik – kozie ziele.
W dni powszednie i w niedziele.
Jedz „na zdrowie” – powiem szczerze,
Będziesz jeździł na rowerze.
Młode kłącza, kwiaty, liście,
Moc w roślinie – oczywiście!
Winka z ziela nalej także,
I zapomnij o podagrze!”

Nagrodę dodatkową (olejek lawendowy od świętej Hildegardy doskonały do relaksujących kąpieli, olejek cedrowy do stosowania przy katarze i bólu zatok oraz mydło z dodatkiem pszczelego wosku) otrzymuje Monika J. za wierszyk o imbirze.

„Imbir? Już się nie poplącze,
To od wieków znane kłącze,
W mleku, winie, spirytusie,
Też skutecznie działa mu się,
Na infekcje, ból i mdłości,
Niech na dobre w dom zagości.”

Pozostałe osoby, które wzięły udział w konkursie, otrzymają ode mnie w podziękowaniu drobny upominek – ręcznie robione mydło. Oprócz siły i aromatu ziół zaklęte są w nim okruszki serc wspaniałych ludzi, którzy je robili, a których dane mi było poznać osobiście w wielce przyjemnych okolicznościach przyrody.

Wszystkie osoby, które brały udział w konkursie, proszę o przesłanie na kontakt@klinikapodagryka.pl imienia i nazwiska oraz adresu, na który mają być wysłane nagrody.

 

7 odpowiedzi do “Wszyscy na podium !”

 1. Dziś na pocztę pojechałam,
  Wielką paczkę odebrałam.
  Nagroda z Kliniki Podagryka,
  Wprost do Grażyny pomyka.
  Gliniany garniec w kwiaty rzeźbiony,
  Na pewno będzie mój ulubiony.

  Wszystko przybyło nienaruszone,
  Z ogromną pieczą w paczce złożone.
  Nalewka grzeje – już spróbowana,
  Z nagrody jestem uradowana!!!

  Jeszcze raz bardzo dziękuję!

 2. Och i ach…Dziękuję, Podagryku, za uznanie i już biegnę wysyłać mój adres do korespondencji.
  Pozostałym zwycięzcom składam serdeczne gratulacje!
  Wszystkim miłośnikom i czytelnikom bloga przesyłam serdeczne pozdrowienia z zapłakanej deszczem Warmii!

   1. Dziękuję za gratulacje! Rzymski garnek to dla mnie nowość, ale od czego mamy internet. Tam nawet taka marna kucharka jak ja znajdzie coś do nauki pieczenia w takim naczyniu. Już czuję te aromaty wydobywające się z garnka po otwarciu pokrywki. Eeech…Zapach żeberek, karkówki i golonki – hola, hola, a podagra? No to ulubione warzywa upiekę bez tłuszczu i też będzie super!

    1. Czasem można sobie pozwolić i na mięso. Zachęcam do wypróbowania przepisu z posta „Świętowanie to wyzwanie”. A do warzyw lepiej dodawać tłuszcz, bo inaczej nie mają się w czym rozpuścić cudowne dla zdrowia karotenoidy i niektóre witaminy i całe dobro, które mamy z warzyw sprowadzi się tylko do błonnika:-) Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *